Betlémské světlo 2015 – „To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila“ (Jan 1,5)

8 prosince, 2015 in Aktuality

Betlémské světlo letos předávali slánští skauti ve středu 23.12.2015 v Infocentru za Velvarskou bránou (Velvarská 136/1) ve Slaném, od 13 do 18 hodin.

Celkem jsme během dneška ve Slaném zapálili 142 světýlek. Počet lidí, kteří se z Betlémského světla mohou radovat je tedy mnohem vyšší než jiné roky. Světlo jsme donesli také do kláštera Nejsvětější trojice, kostela Sv. Gotharda, domu s pečovatelskou službou a penzionu pro seniory Na Sadech.

O Betlémské světlo je tradičně zájem nejen mezi Slaňáky, ale i mezi občany z okolních vesnic. Světlo dále skauti roznášeli ve Studeněvsi, Přelíci, Pozdni a dalších vesnicích Slánska.

Rád bych Vám poděkoval jménem slánských skautů za pomoc při propagaci akce a těším se na naši spolupráci i v roce příštím.

S přáním krásného prožití svátků vánočních
Ondřej Dvouletý, organizátor Betlémského světla – skautské středisko Modrý kruh